Zarabianie na blogu

0
1210
Zarabianie na blogu

Pisanie bloga to nie lada gratka dla każdego poszukiwacza pracy w internecie. Może się to wydawać świetną alternatywą dla wielogodzinnej pracy w biurze, ale zarabianie na blogu nie należy do najłatwiejszej pracy.
Oczywiście wielkim plusem jest to, że możemy pisać o czym chcemy, wybrać dowolną tematykę, bliską naszym zainteresowaniom i w tym się sprawdzać, jednak lekkie pióro to nie wszystko czego potrzebujemy, by faktycznie coś na tym zarobić.
Jednym z wielu sposobów na zarabianie na blogowaniu to promowanie czyichś produktów – nawiązanie współpracy z jakąś marką. Im popularniejszy jest nasz blog, tym większe szanse, że współpracą zainteresują się bardziej prestiżowe firmy, co podniesie również poziom naszego bloga. Taka współpraca może objawiać się w pisaniu tekstów na zlecenie pracodawcy, jak i w zwyczajowym lokowaniu produktów w tekście.
Częstym zjawiskiem jest afiliacja, czyli wplatanie w tekst bloga linków do różnego rodzaju podstron, np. sklepów internetowych, w których czytelnik może dokonać zakupu. Jeśli dojdzie do płatności prowizja jest przyznawana blogerowi. To najbardziej opłacalna metoda, ale nie gwarantuje stałego zarobku.
Najprostszym sposobem są reklamy zewnętrzne, które gwarantują mniejszy, ale stały przychód. Istnieją firmy, które chętnie płacą za wyświetlanie pobocznych reklam na stronach blogów, by reklamować swoje produkty. Reklamy można wybrać pod tematykę swojego bloga, ale najczęściej i tak liczy się liczba kliknięć w daną reklamę, nie tylko wyświetlenie, przez co jest to mniej opłacalne, jednak wciąż zapewnia to dochód.
Jak zarabiać na blogu? To pytanie w sieci pojawia się miliony razy i tyle też znajdziesz tam odpowiedzi. Warto uświadomić sobie, że początki są najtrudniejsze, potem jest łatwiej; im bardziej popularny jest blog tym szybciej będzie zarabiał. Możesz go również wykorzystać do promowania swoich produktów i usług, czy to sprzedaż książek, poradników, kursów itd. Jednak, by czytelnik zdecydował się na kupno musi Ci zaufać, więc warto od początku budować solidną społeczność na swoim blogu i często wchodzić w interakcję z czytelnikami.

https://www.bloggers.tips/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here