W jakich wnętrzach sprawdzą się kolorowe meble?

0
1502
W jakich wnętrzach sprawdzą się kolorowe meble?

Odważne barwy we wnętrzach to sposób na zwalczenie monotonii i uczynienie aranżacji bardziej charakterną. Umiejętne zestawione kolory będą doskonale komponować się z każdym stylem, jednak potrzebne jest tutaj wyczucie smaku, które pozwoli uniknąć wrażenia chaosu.

Retro i efektowna ochra

Wnętrze utrzymane w tym stylu charakteryzuje się nietypowymi meblami –  odnowionymi lub specjalnie stylizowanymi na pochodzące z ubiegłych dziesięcioleci. Zarówno w modzie, jak i w aranżacjach wnętrz, kolorem przewodnim dla retro są żółcie, a w szczególności ochra. Pikowana sofa w tym kolorze dostępna jest na agatameble.pl. Będzie doskonale komponowała się w salonie, w połączeniu ze drewnianym stolikiem kawowym. Oprócz jednokolorowych mebli, pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie kolorowych, geometrycznych wzorów. Komoda RTV z takimi frontami będzie wyglądać spektakularnie.

Barwna wersja minimalizmu

Aranżacje minimalistyczne znane są z kolorów chłodnych, które nadają wnętrzu surowości. Szarości, biele, niewielka ilość dodatków i proste meble to kwintesencja tego stylu. Dekoratorzy wnętrz często jednak modyfikują go wprowadzając nieco więcej koloru, co w efekcie ożywia pomieszczenie i nadaje mu świeżości. Oprócz dodatków, w tym celu wykorzystać można również meble. Należy jednak być ostrożnym i nie przesadzać z ich fantazyjnym kształtem. Pikowane fotele  i kanapy na pewno nie będą prezentować się dobrze w takiej aranżacji. Warto także powstrzymać się w takim wypadku od wzorzystych tkanin. Jednokolorowy mebel nie zburzy koncepcji minimalistycznego wnętrza, a podkreśli jego charakter w efektowny sposób.

Stylowy glamour w kolorowej odsłonie

Fiolety, róże i turkusy to kolory charakterystyczne dla luksusowego glamour’u. Połączenie takich barw z pikowanymi materiałami będzie doskonałym uzupełnieniem dla eleganckich dodatków i wyjątkowych wykończeń. Gra kolorami powinna być subtelna. Mimo, że glamour prezentuje pewnego rodzaju przepych, zależy nam na efekcie luksusu, a nie chaosu i bałaganu. Warto zatem nie mieszać kilku barw, a postawić na jedną w kilku odcieniach – zarówno jeżeli chodzi o dodatki, jak i o meble

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here