Sukienka na wesele

0
1880
Sukienka na wesele

Wesele to niesłychanie duża i przyjemna impreza dla każdego, ponieważ weselny się na niej wraz z nowożeńcami, którzy stają na nowej drodze życia, a przed nimi wszystko co najlepsze. Dlatego też zaraz po ślubie wyprawiają oni huczną uroczystość zwaną weselem, potem zaś poprawiny. Niezależnie od wieku każda zaproszona osoby powinna ubrać się adekwatnie do okazji i uroczystości, czasem także powinno dostosować się do życzeń młodej pary.

Na wesela często zapraszane są dzieci, zwłaszcza kiedy są w rodzinie. O ile z chłopcem nie ma większego problemu, bo garnitur jest ponadczasowy i bardzo uniwersalny, a mały jak i duży chłopiec wygląda w nim dobrze, to problem pojawia się w przypadku dziewczynki.

Dziewczynki na wesela można ubrać zarówno w sukienkę jak i komplecie złożony z bluzeczki i spódniczki. Coraz modniejsze stają się komplety ze spodniami dla dziewczynek, lub tak zwane damskie garnitury. Jeżeli jednak mamy w domu małą panienkę, która lubi ubierać sukienki to nie zabierajmy jej tej przyjemności.

Jaka powinna być sukienka na wesele dla dziewczynki?

Sukienka na wesele dla dziewczynki powinna być przede wszystkim wygodna, aby dziecko czuło się komfortowo i wytrzymało jak najdłużej w swoim stroju, bez zbędnych problemów. Sukienka nie powinna być za ciasna ani nigdzie uwierać dziecka. Zwróćmy uwagę na to, żeby materiał był raczej delikatny i żeby nie drapał ani nie podrażniały delikatnej skóry dziewczynki. Nie chcemy dziecka płaczliwego na weselu, ponieważ dziecko też ma prawo dobrze się bawić.

Pamiętajmy, że dziewczynka to jeszcze dziecko i nie ubierajmy jej zbyt wyzywająco. Na każde wesele każdego obowiązuje podstawowe zasady świadczące o człowieku i jego wychowaniu, dlatego nikt na wesele nie ubiera się jak do klubu. Dlatego też nie powinniśmy sięgać po wyzywające sukienki, zwłaszcza super krótkie miniówy czy sukienki z dekoltem, nawet jeżeli dziecko takiej chce. Odkryte plecy też powinny poczekać. Sukienka dla dziewczynki powinna być co najmniej do kolan, ale u dziewczynek sprawdzą się również długości do połowy łydki. W takiej długości sukienki dziecko może bez obaw skakać i wygłupiać się.

Sukienka dla dziewczynki może, ale nie musi, oddawać jej charakter. Jednak przy kupowaniu sukienki powinniśmy wziąć pod uwagę zdanie samej dziewczynki. Jeżeli sukienka będzie się podobała dziewczynce, to będzie się ona od razu czuła w niej lepiej, komfortowo i bez skrępowania.

A jaki kolor sukienki wybrać dla dziewczynki?
Na wesela unikamy sukienek w kolorze białym, ponieważ ten jest przeznaczony dla panny młodej. Unikamy także strojów w kolorze czarnym, ponieważ kojarzą się one z zalobą i pogrzebem. Dla młodej dziewczynki świetne będą zarówno żywe jak i pastelowe kolory, dobrane pod jej gust. Dziewczynka może mieć także podobną sukienkę do sukienki swojej mamusi, co robi fantastyczny i uroczy efekt.

Sukienki dla dziewczynek mogą być ozdobione koronką, kwiatkami czy cekinami i nie powinniśmy bać się takich połączeń. Świetne dla dziewczynek są także tak zwane princesski.

http://www.zespolnapiecia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here