Samo się nie posprząta, czyli firmy sprzątające w Warszawie

0
2085

poznania. Na twej twarzy pojawia się lekki uśmiech (wspomnienia z nocy są całkiem miłe), ale szybko znika on na myśl: „co dalej?!”. Zaczynasz działać. Włączasz laptopa i nie zważając na to, że właśnie przykleiłeś się do krzesła, wpisujesz: „sprzątanie warszawa”.

Pojawia się kilka opcji, takich jak https://www.pozamiatane.pl/. To serwis, w którym możesz wynająć do zrobienia generalnych porządków specjalistyczną firmę lub osobę prywatną. I teraz pojawia się pytanie – którą opcje wybrać?

Firma czy „Pani Wiesia”?

No właśnie, co lepsze: firma sprzątająca, czy osoba fizyczna? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista – wiele zależy od naszych preferencji i dostępnego budżetu. Jednakże jeśli zależy nam na najwyższej jakości usługi i bezpieczeństwie, powinniśmy skłaniać się ku tej pierwszej opcji. Zatrudniając osobę „z ulicy” nie mamy pewności, czy praca będzie wykonana solidnie i przy użyciu bezpiecznych metod. Zatrudniają firmę mamy pewność, że nie zniknie ona po wykonaniu zlecenia. W przypadku gdy coś ulegnie zniszczeniu w trakcie sprzątania, lub po prostu nie będziemy zadowoleni z efektów, firma sprzątająca daje nam możliwość reklamacji.

Opinie o firmie

Bardzo istotne przy wyborze firmy sprzątającej są opinie i to zarówno te od klientów, jak i pracowników. Jest to pierwszy krok, który powinniśmy poczynić. Zanim wybierzemy firmę zobaczmy opinie na jej temat. W tym celu nie wchodźmy tylko na stronę internetową firmy – znajdują się tam tylko pozytywne opinie. Sprawdźmy opinie i komentarze na portalach społecznościowych – jest to źródło najbardziej wiarygodne.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Renomowane firmy sprzątające inwestują w dobrą komunikację z klientem. Dbają o to, by strona internetowa była nowoczesna, umożliwiają płatność internetową, te najlepsze oferują również aplikacje mobilne. Jeżeli witryna wygląda podejrzanie i masz odczucie, że firma to jedna wielka oszczędność – powinno to być mocnym sygnałem ostrzegawczym. Może również oszczędzają na doświadczonych pracownikach i środkach czystości?

Doświadczony personel

Dobre firmy dbają o przeszkolenie i stałość personelu. Rzetelna firma zatrudnia legalnie, szkoli swoich pracowników i zapewnia profesjonalne środki czystości. Jak to sprawdzić? Po pierwsze strona internetowa, po drugie zadzwoń i zapytaj. Jeżeli obsługa telefoniczna będzie na wysokim poziomie i dostaniesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania – reszta też powinna pójść dobrze. Szemrane firmy nie lubią pytań i udzielają zbywających odpowiedzi.

Gwarancja zadowolenia z usługi

Dobre firmy świadczące usługi sprzątania w Warszawie dają też gwarancję na to, że personel będzie odpowiednio wyszkolony oraz  stosowanie sprawdzonych środków czyszczących. Dobra firma powinna posiadać ubezpieczenie w razie powstania szkód. Zapytaj o to w rozmowie z obsługą klienta. O tym, jakie to ważne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Firma z polecenia

Najlepszym wyborem jest zawsze sprawdzona firma z polecenia. Jeśli ktoś z naszych znajomych korzystał z usług sprzątania w Warszawie i na własnej skórze przekonał się, że danej firmie warto zaufać, to powinno być dla nas najlepszą rekomendacją. W końcu nie ma nic bardziej wiarygodnego niż zobaczenie na własne oczy efektów pracy fachowca, którego zamierzamy zatrudniać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here