Różeniec Górski – właściwości i zastosowanie cudownego ziela

0
1743
Różeniec Górski – właściwości i zastosowanie cudownego ziela

Różeniec górski zwany jest też arktycznym korzeniem lub też może występować pod nazwą rhodioli. Jego nazwa w bezpośredni sposób związana jest z jego występowaniem – zarówno w Europie, w Azji i w Ameryce Północnej pojawia się tam, gdzie panuje mroźny, górski klimat, w Polsce natomiast można go spotkać w Karpatach i Sudetach na terenie istniejących tam parków narodowych. Roślina ta swoim gatunkiem przynależy do gruboszowatych, ale w ziołolecznictwie to właśnie korzeń różeńca jest najbardziej ceniony. Różeniec górski przede wszystkim dodaje nam życiowej energii, a także doskonale nadaje się do walki ze stresem. Zliczany jest też do adaptogenów.

Czym są adaptogeny i dlaczego jest nim właśnie różeniec górski?

Są to substancje, które pomagają naszemu organizmowi walczyć ze stresem, sprawdzają się też w różnego rodzaju stanach niepokoju, lęku, a także w przypadku zaburzeń depresyjnych. Dzięki możliwości zwiększenia swojej odporności na stres dzięki adaptogenom organizm człowieka lepiej przystosowuje się do różnego rodzaju życiowych sytuacji, a w dalszej perspektywie czasowej istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na takie choroby jak chociażby nadciśnienie tętnicze czy też cukrzyca. Lepsze radzenie sobie w sytuacjach problemowych, lepszy nastrój i siły witalne – wszystko to można osiągnąć próbując naturalnej terapii opartej na adaptogenach.

Więcej o adaptogenach i o różeńcu górskim możesz dowiedzieć się na stronie producenta adaptogenów w kroplach na jego stronie: Różeniec Górski

Jakie dobroczynne właściwości ma jeszcze różeniec górski?

Oprócz tego, że pomaga lepiej radzić sobie ze stresem i pozwala na złapanie życiowej równowagi to wpływa również na poprawę nastroju. Zwiększa wydzielanie się dopaminy i serotoniny, a dodatkowo dodaje energii i motywacji do działania. Przyjmując ten lek ziołowy można czuć większy apetyt na życie i pobudzenie do działania niezależnie od zaistniałych sytuacji i niepowodzeń.

Różeniec górski z pewnością zostanie ten doceniony przez osoby, które uprawiają różnego rodzaju sporty. Dzięki niemu łatwiej jest skoncentrować się na realizacji wybranego celu, poprawia się też wydolność organizmu oraz funkcje sprawnościowe, co pozwala osiągać lepsze wyniki na treningach. Dzięki działaniu różeńca można też poczynić postępy w nauce, gdyż okazuje się, że pozwala on na lepszą koncentrację oraz lepsze zapamiętywanie. Dzięki zwiększonej produktywności organizmu można osiągnąć więcej.

W składzie różeńca górskiego znajdziemy bardzo wiele substancji aktywnych biologicznie, ma on też działanie silnie antyoksydacyjne. Wspomaga walkę z nowotworami i może też zapobiegać chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera.

Kuracji leczniczej z wykorzystaniem różeńca powinien spróbować każdy, kto odczuwa niszczące skutki stresu w swoim życiu, kto ma epizody depresyjne lub obniżony nastrój, każdy komu brakuje energii do działania i chciałby poczuć się lepiej. Co ważne, przyjmowanie takiej ziołowej terapii nie jest uzależniające w porównaniu do wielu terapii farmakologicznych, dlatego też warto zacząć właśnie od przyjmowania takiego adaptogenu, aby na własnej skórze przekonać się o jego skuteczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here