Praca dla nieletnich

0
1415
Praca dla nieletnich

Każdy z nas dorastając potrzebował coraz więcej pieniędzy na swoje własne wydatki czy przyjemności. Z każdym rokiem kiedy dorastaliśmy potrzebowaliśmy, a to na kino, a to na nowe markowe ciuchy. Nie mogliśmy ciągle ciągnąć pieniędzy od rodziców, bo albo nam odmawiali albo po prostu było nam wstyd pokazywać swoją rozrzutność.
Widząc jak nasza koleżanka z klasy kupiła nowy telefon, bądź znajomy z podwórka kupił nowe markowe spodnie, sami pragnęliśmy żeby to zdobyć. Ale co zrobić kiedy spodnie kosztują 250 złotych, a my mamy odłożone tylko 50 zł. W tej chwili można byłoby zgromadzić kilka pomysłów, jak zdobyć te brakujące pieniądze. Pierwszym pomysłem może być przegląd naszej szafy. Z pewnością połowa naszych rzeczy jest niepotrzebna. Albo rzeczy będą na nas zbyt małe, po prostu z nich mogliśmy wyrosnąć, a w połowie z nich nie chodzimy. Każdy z nas ma swoje ulubione zestawy ubrań, w których czuje się najlepiej i tylko w nich chodzi. Reszta najzwyczajniej idzie w ‚odstawkę’, ale trzymamy je, ponieważ szkoda wyrzucić. Istnieje wiele stron w internecie, na których bez problemu możemy wystawić przedmiot. Musimy jedynie porobić wiarygodne zdjęcia przedmiotów, podać ich rozmiar i wymiary. Te ciuchy z pewnością przydadzą się komuś innemu. Ale jeśli bez problemu możemy sprzedać ubrania, to co z resztą niepotrzebnych rzeczy? Przykładowo stare książki czy gazety. Możemy oddać je na makulaturę lub oddać do antykwariatu.
Innym pomysłem dorobienia sobie kilku złotych jest znalezienie pracy. Istnieją prace, które nie wymagają od nas pełnoletności. Jednak niektórzy uważają, że praca nieletnich nie jest tak dobra jak praca osoby dorosłej.Jednym z takich zawodów jest roznoszenie ulotek. Często firmy zatrudniają takie osoby, które dostarczą ich ulotki z reklamą do indywidualnych osób lub do skrzynek pocztowych. Jednak niektórzy uważają, że praca nieletnich nie jest tak dobra jak praca osoby dorosłej. Musimy jednak przygotować wygodne buty i parasol, ponieważ będziemy musieli pracować bez względu na pogodę. Inną pracą może być praca jako hostessa. Do naszych obowiązków może należeć roznoszenie poczęstunków dla gości lub namawianie do założenia aplikacji w zamian za drobny upominek. Warto też dodać, że jest to praca głównie dla dziewczyn.
Istnieje również praca niezależnie od płci. Jest to praca z elastycznym grafikiem i bez zobowiązań. Brzmi jak praca marzeń? Ale to nie jest takie łatwe. Mowa tutaj o marketingu sieciowym, tak zwanym MLM. Jest to marketing poziomowy, który polega na sprzedaży produktów oferowanych przez firmę. Mogą to być na przykład kosmetyki, perfumy, środki czystości czy kawy. Możemy się skupić głównie na sprzedaży produktów, z których dostajemy odpowiednią prowizję lub budować swoją grupę, tzn. że trzeba rejestrować innych ludzi, którzy również będą robić to samo, dzięki czemu nasza wypłata będzie wyższa, a stanowisko coraz lepsze. Jest to praca ciężka psychicznie, szczególnie na początku. Musimy zarezerwować sporo czasu, aby przejść odpowiednie szkolenia organizowanych przez naszych liderów. Może być to idealny pomysł na dorobienie kilku złotych.

http://www.sebby.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułArtysta praktyk
Następny artykułRenta bez wysługi lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here