Plusy i minusy prostowania włosów

0
2845
prostownica
fot.: pexels.com

Kobiety posiadające naturalnie kręcone włosy, często marzą o tym, aby były one jedwabiście gładkie i proste. Nic więc dziwnego, że regularnie sięgają po prostownice, która nieraz jest ich jedynym ratunkiem. Wiele się jednak słyszy o tym, że częste korzystanie z prostownicy może mocno uszkodzić strukturę włosów. Jakie są więc plusy i minusy tej metody?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/prostowanie-wlosow-tak-czy-nie/

Zalety prostowania włosów

Niewątpliwymi zaletami płynącymi z korzystania z prostownicy do włosów, jest przede wszystkim możliwość uzyskania szybkiego efektu. Pozwala to na całkowitą zmianę swojego wyglądu w zaledwie kilka minut. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele prostownic, dzięki którym włosy stają się lekkie i pełne blasku. Ponadto, zostały one wyposażone w olejki, witaminy i wiele innych składników odżywczych, które wnikają w głąb włosów i poprawiają ich stan.

Wady wynikające z korzystania z prostownicy do włosów

Niestety, nie sposób nie zauważyć, że korzystanie z prostownicy do włosów ma znacznie więcej wad, niż zalet. Nadmierne stosowanie prostownicy, może bowiem negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Narażone są na to w szczególności kobiety, które korzystają ze zbyt wysokiej temperatury, a także nieumiejętnie prostują włosy. W tym przypadku, liczy się delikatne podejście.

Jeżeli chce się zniwelować możliwe negatywne skutki płynące z korzystania z prostownicy do włosów, to warto stosować środki termoochronne. Zapobiegają one przesuszaniu się włosów oraz ich nadmiernemu nagrzewaniu. Powinno się również pamiętać o tym, że nie można prostować włosów, które są mokre lub wilgotne. Prostowanie wykonuje się tylko na suchych włosach!

Prostownica jest urządzeniem, którego stosowanie może przynieść fenomenalne skutki w bardzo krótkim czasie. Należy jednak wiedzieć, jak powinno się z nim postępować, gdyż nieumiejętne wykorzystanie prostownicy zamiast poprawiać wygląd włosów, może go tylko pogorszyć. Oprócz stosowanie się do zaleceń producenta, trzeba wziąć pod uwagę, że ogólna kondycja włosów również ma w tym przypadku znaczenie. Jeżeli włosy są osłabione i poniszczone, to gorąca prostownica zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem.

Przeczytaj też: http://www.30wtrampkach.pl/latwiejsze-rozczesywanie-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here