Okna drewniane – zalety i wady

0
1124
Okna drewniane – zalety i wady

Okna drewniane prezentują się świetnie. Są równie często wybierane co okna plastikowe. Decydując się jednak na zakup drewnianych okien, warto żebyśmy znali zarówno ich wady, jak i zalety. O plusach i minusach okien drewnianych opowiemy w tym artykule.Zalety okien drewnianych
Okna drewniane posiadają wiele zalet. Są wytrzymałe i posiadają dobrą izolacyjność cieplną. Przy zachowaniu odpowiedniej konserwacji mogą wytrzymać nawet 80 lat. Ze względu na naturalny materiał są bardziej ekologiczne. Możliwe są naprawy już po zainstalowaniu. Ponadto, jeżeli znudzi nam się kolor albo postanowimy zmienić kolorystkę elewacji domu i dotychczasowe okna przestaną pasować do reszty, możemy w każdej chwili je przemalować.

Okna drewniane mają też wady
Wybierając okna drewniane nigdy nie mamy zupełnej pewności czy nie otrzymaliśmy wybrakowanego towaru – okno może posiadać skazę ukrytą pod farbą. Jest to zdecydowany minus naturalnych materiałów. Drewniane okna są także bardziej wrażliwe na czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć. Malowanie okien to nie tylko możliwość zmiany koloru, ale i obowiązek – co kilka lat należy pomalować okno na nowo. Konserwacja zajmie nam zatem więcej czasu niż w przypadku okien plastikowych.

http://www.czarnobiale.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOgrodzenia
Następny artykułOświetlenie ogrodowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here