Lampka biurkowa – 5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie

0
1766

Pracujesz przy biurku? W takim przypadku konieczna będzie lampka biurkowa, która da punktowe światło. Sprawdzi się zarówno wtedy, gdy korzystamy z komputera, jak i wtedy, gdy piszemy czy tworzymy bez niego. Zachęcamy do zapoznania się z 5 rzeczami, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie lampki biurkowej!

1. Lampka biurkowa powinna być regulowana

To jedna z najważniejszych kwestii, a mianowicie regulacja. Jeśli lampka biurkowa nie będzie regulowana, także może zapewnić nam potrzebne światło, niemniej jednak nie będzie ono tak skupione w miejscu, w którym najbardziej je potrzebujemy.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem lampka z regulowanym ramieniem – możemy wtedy określić jego pozycję, a także wyregulować położenie klosza z żarówką. To pozwala nam na dopasowanie oświetlenia do biurka oraz do naszych indywidualnych oczekiwań.

2. Lampka powinna być stabilna

Jeśli lampka biurkowa nie będzie stabilnie stała na biurku, będzie łatwo przesuwała się, może się przewracać, dlatego używanie jej nie będzie wygodne.

Najlepiej zdecydować się na lampkę z ciężką podstawą lub na lampkę mocowaną do biurka. Gdy chcemy oszczędzić sobie miejsce na biurku, właśnie takie mocowane lampki będą strzałem w dziesiątkę – możemy też zamontować je do innych mebli w pobliżu, na przykład półki nad biurkiem.

3. Lampka powinna być praktyczna

Zasadniczo o każde lampce biurowej możemy powiedzieć, że jest praktyczna, ale w sprzedaży znajdziemy też urządzenia o dodatkowych funkcjach.

Przykładowo, lampka biurkowa może być wyposażona w zegar pokazujący aktualną godzinę, może mieć stojak na telefon komórkowy, a nawet wbudowaną ładowarkę.

4. Lampka powinna dawać przyjemne dla oczu światło

Nie zapominajmy też o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o tym, że lampka biurkowa powinna generować światło przyjemne, niemęczące dla oczu. Światło powinno mieć barwę neutralną albo chłodniejsza, ponieważ aktywizuje do pracy.

W sprzedaży znajdziemy dzisiaj dwa główne rodzaje lampek, a mianowicie te z wymiennymi żarówkami oraz z już wbudowanym źródłem światłą – najczęściej to diody LED. W tym drugim przypadku często mamy też możliwość zmiany barwy światła!

5. Lampka biurkowa powinna być ładna

Musimy również wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o estetyce. Lampkę biurkową powinniśmy dobrać w zależności od swojego gustu oraz aranżacji wnętrza.

lampka nocna

W sprzedaży możemy znaleźć lampki w różnych stylach – modnym stylu skandynawskim i loft, stylu nowoczesnym czy też tradycyjnym. Z propozycjami producentów można zapoznać się już teraz przez internet.

Materiał przygotowano na podstawie porad na portalu oświetleniowym Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here