Jak znaleźć pracę bez wykształcenia? Kursy zawodowe

0
2703

Pewnie wielu z nas słyszało o tym, że zdobycie wyższego wykształcenia jest konieczne, by znaleźć dobrze płatną pracę. Owemu przekonaniu szczególnie hołdują starsze pokolenia, które musiały walczyć o to, by zapewnić byt swojej rodzinie. Dziś jednak, gdy co druga osoba składa podanie na wyższą uczelnię, pojawiło się zapotrzebowanie na fachowców i ekspertów, którym do pracy nie jest potrzebny dyplom. Wystarczy dobrze dobrany kurs zawodowy.

Kurs kelnerski

Opcja ta sprawdza się zwłaszcza w dużych miastach lub kurortach wypoczynkowych. Tamtejsze restauracje nie mogą bowiem narzekać na nadmiar rąk do pracy – gdy lokale pękają w szwach, przyda się każdy doświadczony pracownik. Ukończenie kursu kelnerskiego daje nam potrzebne kwalifikacje i sprawia, że mamy większą pewność zatrudnienia, niż na przykład student pierwszych lat pracujący na ułamek etatu. Dodatkowym atutem jest fakt, że doświadczeni kelnerzy zarabiają więcej niż osoby uczące się. Kelner może również zdobyć dodatkowe pieniądze z napiwków lub dzięki obsłudze wesel.

Kurs fryzjerski

Profesjonalne salony fryzjerskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Dziś już nie wystarczy równe podcięcie włosów – pożądana jest znajomość aktualnych trendów, umiejętność komponowania fryzur i indywidualne podejście do klienta. Nic więc dziwnego, że początkujący fryzjerzy inwestują w siebie, wybierając kursy branżowe. Dzięki temu mogą pracować w renomowanych salonach, a co za tym idzie, dużo więcej zarabiać.

Kurs baristy

Zasada „jemy przede wszystkim oczami” sprawdza się nie tylko w restauracjach, ale i w kawiarniach. Klienci odwiedzający je chcą nie tylko napić się rozgrzewającego napoju i zrelaksować, lecz także nasycić oczy idealną kompozycją płynu i pianki – nierzadko wzbogaconą o wzornictwo – przeznaczoną specjalnie dla nich. Co prawda kurs na profesjonalnego baristę to koszt do kilkuset złotych, ale dzięki nabytym umiejętnościom możemy liczyć na wysoką pensję.

Sprawdź również: Jak zaplanować budżet na cały miesiąc

Kurs na operatora wózków widłowych

Choć jest on często przedmiotem wielu żartów, nie sposób odmówić mu przydatności. Po ukończeniu kursu możemy bowiem znaleźć pracę na placach budowy, w ogromnych magazynach lub sklepach, których na mapach polskich miast nie brakuje. Dodatkowo daje on nam gwarancję zatrudnienia nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Kurs językowy

Ostatni przykład, chociaż nie jest kursem zawodowym, na dzisiejszym rynku pracy okazuje się niezbędny. Bez znajomości choćby jednego języka obcego znalezienie posady jest bowiem znacznie trudniejsze. Warto więc zainwestować w edukację lingwistyczną, by zwiększyć swoje szanse na wymarzoną pracę.

Kurs zawodowy to doskonały sposób na znalezienie pracy, jeśli z jakiegoś powodu nie zdecydowaliśmy się na kontynuowanie nauki. Zdobyte w ten sposób kwalifikacje pomogą nam przekonać rekruterów, że jesteśmy idealnymi kandydatami na oferowane stanowisko. Warto więc na bieżąco rozglądać się za atrakcyjnymi szkoleniami, nawet jeśli chwilowo nasz budżet nam na to nie pozwala. Z pomocą może bowiem przyjść pożyczka internetowa, za pomocą której sfinansujemy kurs. Pamiętajmy tylko, aby oddać zobowiązanie w terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here