Jak narysować misia

0
1421
Jak narysować misia

Miś jest ślicznym motywem kojarzącym się z dzieciństwem, dlatego jest on chętnie rysowany na przykład na kartkach z życzeniami dla dzieci. W takim przypadku nasz narysowany miś powinien być uroczy i koniecznie uśmiechnięty. Ważne zatem jest to, aby narysować misia, który będzie prosty ale o tradycyjnym wyglądzie. Tylko taki rysunek spodoba się dzieciom, dlatego warto się do niego przyłożyć.

Jak narysować misia

Rysowanie prostego misia można zacząć od nakreślenia dwóch kół – mniejsze koło, które będzie stanowiło głowę misia powinno opierać się na większym kole, które będzie jego brzuszkiem. Tak rozpoczęty szkic będzie stanowić podstawę tego, jak narysować misia aby był on w miarę foremny. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku osób początkujących w rysowaniu. Mając taką podstawę, następnym krokiem będzie dorysowanie kończyn.

Jak narysować łapki misia

Nasz miś może być w pozycji stojącej lub siedzącej. Miś może też oczywiście leżeć, ale na początek warto nauczyć się tego, jak narysować misia stojącego. W takim przypadku powinniśmy sobie najlepiej poradzić z rysowaniem łap misia. Pod dolnym kołem narysujmy dwie dolne kończyny misia – w najprostszej formie będą to dwa owale. Podobnie będzie w przypadku górnych łap misia, które powinny znaleźć się po obu bokach jego tułowia.

Uzupełniamy rysunek misia

Na tym etapie możemy już śmielej trzymając kredkę lub ołówek, zająć się kolejnymi etapami rysunku. Pora narysować uszy misia. Niech to będą dwa niezbyt duże okręgi odpowiednio umieszczone na głowie misia. Następnie dorysowujemy oczy, nos i usta. Na koniec krótkimi pociągnięciami ołówka, dorysowujemy misiowi futerko. Trzeba przy tym uważać, aby nasz miś nie przybrał formy zbyt owłosionej.

Wiedza o tym jak narysować misia, pomoże nam w przyszłości rysować inne zwierzątka, takie jak kotki, pieski, małpki czy chomiki. Może się zdawać, że miś ma niewiele wspólnego z chomikiem, a jednak oba mają futerko. Zawsze szukajmy podobieństw, wtedy szybciej wykształcimy w sobie umiejętność rysowania.

http://www.stazmalzenski.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZablokowany telefon
Następny artykułLeczenie hemoroidów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here