Jak kupować buty przez Internet?

0
2259
Jak kupować buty przez Internet?

Jak kupować buty przez Internet? W czasach rozwoju nowoczesnych technologii i Internetu zakupy bez wychodzenia z domu stały się czymś powszechnym. Wiele z nas kupuje różnego rodzaju produkty drogą internetową. Pamiętajmy jednak, że w sieci nikt nie jest anonimowy i że bardzo łatwo spotkać oszustów. Jak poprawnie nabywać obuwie w sieci? Poniżej kilka wskazówek jak to robić.

Przed zakupem obuwia warto zaznajomić się z bogatą ofertą serwisów Internetowych. Każda szanująca się marka posiada swój sklep internetowy, za pomocą którego można nabyć rzeczy bez wychodzenia z domu. Inną, interesującą wszystkich kwestią jest cena.

Każdy chce kupić jak najszybciej  i jak najtaniej.

Czy jest to możliwe? Zdecydowanie tak. Wiele marek daje rabaty na zakupy dokonywane nie stacjonarnie, a za pośrednictwem sklepu internetowego. Jeśli jednak mamy do czynienia z sytuacja, w której mamy pewność, że interesujące nas obuwie są w ekspozycji danego sklepu, warto udać się do niego i sprawdzić, czy odpowiednio leżą na naszej stopie. Następnie możemy skorzystać z rabatu oferowanego w sklepie internetowym.

Nie dość że mamy gwarancję niższej ceny aniżeli w sklepie, to w dodatku upewniamy się, że obuwie będą pasować do naszych stóp. Są jednak obuwie dostępne wyłącznie w sieci. Co wtedy powinniśmy zrobić? Często sklepy internetowe podają dokładny rozmiar wkładki stopy do jakiej przystosowany jest but.

Trzeba jednak pamiętać, że w rzeczywistości rozmiar obuwia może się nieco różnić, stąd pamiętajmy, by wybrać but o nieco większym rozmiarze, gdyż lepiej żeby but był nieco luźniejszy niż dopuścić do sytuacji, w której bylibyśmy narażeni na otarcia. Idealnym posunięciem będzie wybór buta o wkładce o pół centymetra większą od wielkości wkładki idealnie pasującej do naszej stopy.

Pamiętajmy jednak, że idealny zakup butów wiąże się z wymierzeniem samej stopy. Nie możemy kierować się zasadą kupowania „na oko”, ponieważ coś co na pierwszy rzut oka jest dobre, przy dłuższym zastosowaniu wcale nie musi takim być. W jaki sposób dokładnie wymierzyć stopę? Tutaj z pomocą przychodzi zwykła kartka papieru (najlepiej w formacie A4, tak by zmieściła się cała stopa) i długopis, względnie ołówek.

Jak kupować buty przez Internet?

Obrysowanie stopy sprawi, że miara będzie nieprecyzyjna, a właśnie precyzja jest tu kluczowa. Dlatego lepiej zaznaczyć najbardziej skrajne miejsca stopy. Zaznaczmy miejsce zakończenia najdłuższego palca u stopy jak i zakończenie pięty. Następnie należy zmierzyć odległość.

Taki sposób pomiaru jest dokładniejszy i mamy zawsze pewność, że zmierzyliśmy coś dokładnie. Przy obrysie kartka może się zawsze przesunąć, przygiąć. Tutaj nie mamy tego zagrożenia. Bardzo dobrym źródłem informacji są sprzedawcy. Wielu z nich, dążących do jak najlepszego wyniku sprzedażowego swojego sklepu, bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą, która w wielu przypadkach okazuje się kluczowa dla wyboru obuwia.

Dla nich oszustwo nie jest na rękę, więc zdecydowanie można uwierzyć w szczere intencje sprzedających. Przy każdym z omawianych kroków należy pamiętać, by wszystko zrobić dokładnie i gdy nie jesteśmy czegoś pewni, nie dokonywać zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here