Dubaj

0
1332
Dubaj

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i czas też wybiera miejsca, w które warto pojechać. Czasem jest tak, że im szybciej wybierzemy sobie miejsce tym mniej zapłacimy. Zbliża się także weekend majowy, a więc świetna okazja do podróżowania i odpoczynku. A gdzie fajnie pojechać? Jednym z takich miejsc jest Dubaj! Dubaj, czyli miasto położone w ZJednoczonych Emiratach Arabskich. Bardzo bogate miasto, gdzie widać wręcz pieniądze, a także myśl architektoniczna i dumę z tego co oni tam osiągnęli. Warto wybrać się do dobija, żeby przekonać się na własne oczy jak wygląda bogaty świat, a także skorzystać z pięknych plaż, cieplej wody i pięknego słońca. Dubaj – wakacje? Co się pod tym kryje? Co warto zobaczyć? Co warto zrobić?

Do Dubaju można polecieć na własną rękę lub też z biurem podróży. Do wyboru do koloru. Do Dubaju nie warto jechać jednak w same wakacje, ponieważ jest tam upał wręcz nie do zniesienia, a wilgotność powietrza duża. Najlepiej jechać zimą lub jeszcze wiosną, ale uwaga, można trafić na ramadan, podczas którego mieszkańcy Dubaju nie jedzą i nie piją za dnia i jest to raczej źle widziane w miejscach publicznych.

Dubaj jest nastawiony na turystów i bardzo świadomy ich obecności, dlatego jest przyzwolenie na wolę rzeczy i zachowań wśród turystów na które pozwolenia nie mają lokalni. I tak kobiety na mieście nie powinny odkrywać zbyt dużo ciała. Najlepiej jest wręcz zarzucić jakąś chustkę na ramiona, żeby nie kusić mężczyzn. Inaczej oczywiscie sprawa wygląda w hotelu. Jeżeli chodzi o ramadan, to miasto również dostosowuje się do turystów. W hotelu poislki wydawane są normalnie, a na mieście restauracje zakrywają wejścia, ale są czynne i zapraszają.

Kiedy już będziemy w Dubaju to warto również skosztować jedzenia. W Dubaju dostępne są produkty z mleka wielbłądziego, które jest bardzo zdrowe. Polecane są szczególnie szejki i lody. Warto również spróbować wielu owoców czy przypraw, rzadkich w Europie.

Co zobaczyć w Dubaju?
Będąc w Dubaju warto zobaczyć bardzo popularny hotel, który wygląda jak biały żagiel. Widać go praktycznie z każdego miejsca na plaży.

Warto przejść się po centrum i zobaczyć najlepsze i najdroższe auta, które poruszają się po tym mieście. Robi to wrażenie.

Będąc na mieście warto wejść do centrum handlowego z największym akwarium, w którym pływają ogromne ryby, w tym rekiny! Jest tam część płatna jak i darmowa.

W tym samym centrum handlowym znajduje się bardzo popularna fontanna – wodospad. Świetne miejsce do zrobienia zdjęć.

Tuż obok centrum handlowego znajduje się ogromny kompleks fontanny, które o określonych godzinach mają pokaż z połączeniem ruchu wody, światła i dźwięku. Robi to niesamowite wrażenie. A tuż przy fontannach jest najwyższy budynek. Warto na niego wjechać i obejrzeć pokaz fontanny również że 140. piętra. Sam wjazd winda w tym budynku robi niesamowite wrażenie. A panorama Dubaju zapiera dech w piersiach. Wszędzie widać, że są dumni z tego, co osiągnęli.

Warto polecieć do Dubaju i skorzystać z tamtejszego słońca!

http://www.mojpodroznik.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZawał serca
Następny artykułWczasy i ich organizacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here