Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia – jak obniżyć nadciśnienie tętnicze?

0
2220
Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia – jak obniżyć nadciśnienie tętnicze?

Nadciśnienie tętnicze jest obecnie problemem wielu ludzi. Głównie dotyka ono osoby starsze, choć wiek zapadania na nadciśnienie systematycznie maleje. Spowodowane jest to stresem, prowadzeniem niezdrowego trybu życia, spożywaniem używek. Jak sobie z nim radzić w domowych warunkach? Poniżej kilka wskazówek jak obniżyć ciśnienie samemu.

Obecnie wielu z nas żyje mitem, że koniecznością w walce z nadciśnieniem tętniczym jest stosowanie różnego rodzaju leków na obniżenie ciśnienia. Owszem, są one pomocne, ale ich stosowanie nie jest niezbędne. Oczywiście jeśli nadciśnienie jest rozległe i trwa wiele lat, ciężko o obniżenie go domowymi metodami. Jest to jednak możliwe.

Obniżenie ciśnienia – to proste!

Obniżenie ciśnienia jest łatwiejsze niż nam się to wydaje. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jaka jest norma ciśnieniowa. Wynosi ona 120/90mm, ale jeżeli nie przekracza ona wartości 140, to nie mamy powodu do obaw, jeśli dojdzie do przekroczenia tej wartości, mówimy już o nadciśnieniu. Gdy już wiemy, jaka jest norma ciśnieniowa, zastanówmy się nad tym, co możemy zrobić w walce z nadciśnieniem. Odpowiedź nasuwa się sama – inwestujemy swój czas w aktywność fizyczną. Jeśli nie jesteśmy zapalonymi sportowcami, to zacznijmy od najprostszej formy aktywności, czyli od zwyczajnych spacerów.

Zmierzajmy do tego by były one dosyć szybkie, tak by pobudzić mięśnie i organizm do działania. Oczywiście z aktywnością fizyczną nie należy też przesadzać. Ważna jest tutaj regeneracja, bo jej brak także uniemożliwia utrzymanie optymalnego ciśnienia krwi.

Jesteśmy tym co jemy.

Nie ma co się oszukiwać. Bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o walkę z nadciśnieniem jest odpowiednia dieta. Jeśli dotąd jej nie stosowaliśmy, czas najwyższy by zacząć to robić.

Wyzbądźmy się z naszej codziennej diety dużej ilości soli. Co jednak warto spożywać by obniżyć ciśnienie? Przede wszystkim gorzką czekoladę. To ona obniża skutecznie ciśnienie krwi, ale przesadne jej spożywanie prowadzi do zbyt niskiego poziomu ciśnienia. Innymi sposobami na obniżenie ciśnienia są herbata z hibiskusa oraz czosnek, który potrafi leczyć także inne dolegliwości.

Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia – jak obniżyć nadciśnienie tętnicze?

Inne sposoby na obniżenie ciśnienia.

Czy możliwe jest obniżenie ciśnienia w inny sposób? Zdecydowanie tak! Przede wszystkim zadbaj o to by potas w Twoim organizmie nie był zbyt niski, ponieważ to właśnie potas pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Jak do dostarczyć do organizmu? Niech w Twojej diecie znajdują się takie pokarmy jak ziemniaki, suszone śliwki i banany.

One zawierają bardzo dużo potasu. Innym sposobem jest stosowanie różnego rodzaju naparów z ziół. Najlepsze zioła w tym przypadku to głóg lub lipa oraz dziurawiec. Dzięki nim obniżymy ciśnienie. Jeśli chodzi o osoby palące, to najlepiej by one rzuciły nałóg. Dostarczanie substancji smolistych do organizmu powoduje wzrost ciśnienia krwi i na nic nasze zabiegi związane z walką z nadciśnieniem, jeśli chwilę później sięgamy po papierosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here