Dieta 3d chili o co chodzi?

0
1466
dieta 3d chili
fot. pexels.com

W poszukiwaniu odpowiedniej diety dla siebie, która przyniesie nam wymarzone rezultaty, podejmujemy się wielu modnych wyzwań, które z czasem nas męczą oraz nie skutkują upragnioną sylwetką. Jedną z diet, którą warto wypróbować, aby osiągnąć swój cel oraz spożywać zróżnicowane dania, jest dieta 3d chili. O co w niej chodzi? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-3d-chili-zasady-efekty-i-jadlospis/

Na czym polega dieta?

Dieta 3d chili to dieta, której podstawą żywieniową są przyprawy w trzech kolorach – żółtym, czerwonym oraz zielonym. Cały jej sekret polega na tym, że dobiera się odpowiednią ilość przypraw, a dalej łączy z właściwymi składnikami z dozwolonego jadłospisu. W odpowiednim zestawieniu przyprawy te mają trójwymiarowy system spalania kalorii.

W tej diecie oczywiście główną rolę odgrywa papryczka chili, ale również ważne są przyprawy zielone i żółte. Występowanie wyłącznie jednej przyprawy mogłoby zaowocować uodpornieniem organizmu na nią, a co za tym idzie, zatrzymanie metabolizmu oraz spowolnienie procesu spalania tłuszczu.

Jakie przyprawy w diecie 3d chili?

Przyprawy czerwone to chili, papryka ostra, słodka, peperoni, curry oraz pieprz czarny. Dzięki zawartości kapsaicyny oraz w pieprzu piperyny, przyspieszany jest proces przemiany materii, a także samo spalanie tłuszczu. Czerwone przyprawy to obowiązek każdej kolacji na tej diecie, gdyż spalamy kalorie już jedząc posiłek.

Przyprawy żółte to imbir, cynamon oraz kardamon. One stymulują pracę układu pokarmowego, a także ułatwiają trawienie i pobudzają produkcję soków żołądkowych. Doskonale sprawdzą się w przyprawianiu dania drugiego oraz zup. A także zapobiegają podjadaniu przekąsek.

Przyprawami zielonymi są bazylia, oregano, szałwia, tymianek i mięta. Działają one kojąco na żołądek, a także regulują jego pracę i zmniejszają niestrawność. Powinny być dodawane do śniadania.

W trakcie diety trzeba również spać 8 godzin, aby organizm się zregenerował, a metabolizm pracował prawidłowo. I koniecznie trzeba zjadać śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem na tej diecie.

Przeczytaj też: http://pelnakorzysci.pl/dieta-na-obnizenie-trojglicerydow/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here