Ciąża a nadprogramowe kilogramy

0
1016
Ciąża a nadprogramowe kilogramy

Ciąża nie jest czasem na odchudzanie. Nie oznacza to jednak, że można jeść za dwoje. Utrzymanie optymalnej wagi w ciąży jest bardzo ważne zarówno dla zdrowia przyszłej mamy jak i jej dziecka. Ile można przytyć w ciąży, aby dodatkowe kilogramy przyniosły korzyści mamie i dziecku bez obaw o nadwagę czy otyłość w przyszłości.
Ile można przytyć w ciąży? Jaka jest prawidłowa waga w ciąży?
Ciągle istnieje przekonanie, że kobieta w ciąży może jeść bezkarnie za dwoje. Jednak to nieprawda, kobieta nie powinna objadać się, ponieważ jest to bardzo niezdrowe zarówno dla niej jak i dla dziecka. Mama powinna jeść z korzyścią dla dwojga, nie jeść za dwoje. To jest fundamentalna różnica. Przyszła mama powinna zwracać uwagę na to co je. W tym przypadku najlepsza jest racjonalna dieta, która jest przede wszystkim bogata w witaminy. Kobiety w ciąży przynajmniej raz w miesiącu sprawdzają ile przytyły. należy pamiętać że dodatkowe kilogramy nie są tylko i wyłącznie wynikiem przybywania tkanki tłuszczowej lecz przygotowaniem organizmu do rozwoju dziecka. Stale przybywa wód płodowych, krążącej krwi, piersi oraz macica zwiększa swój ciężar.
Warto wiedzieć, że:
– dziecko waży około 3,5 kg;
-macica 1 kg;
– płyn owodniowy 1 kg;
– piersi 0,5 kg;
– woda zatrzymana w organizmie około 1,5 kg;
– łożysko 0,7 kg;
– dodatkowa objętość krwi od 1,2-1,5 kg.
To, ile kilogramów powinno przybyć przyszłej mamie zależy od jej sylwetki sprzed ciąży. Dlatego też, jest to sprawa indywidualna. Do oceny wagi służy wskaźnik BMI dzięki któremu można ocenić ile można przytyć w ciąży. Na przykład jeżeli wskaźnik BMI wynosi poniżej 19, wówczas można przybrać na wadze nawet 16 kg. Natomiast, jeżeli by mi było w granicach 26-29 (nadwaga), optymalną liczbą dodatkowych kilogramów jest 10 – 11.
W przypadku kiedy BMI mieści się między 19 a 26, kobieta powinna przytyć w ciąży około 11 do 13 kg, czyli mniej więcej 20%.
Każda kobieta w ciąży powinna przytyć około 8 kg, aby dziecko rozwijało się prawidłowo. Ciąża nie zwalnia ze zdrowego trybu życia, wręcz przeciwnie.

http://www.forum-liderow.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle zarabia strażak?
Następny artykułZarobki maszynisty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here