Wykończenie nowego mieszkania krok po kroku – plan prac

0
1541
Wykończenie nowego mieszkania krok po kroku - plan prac

Prace wykończeniowe wpływają na późniejszy komfort użytkowania mieszkania. Sporządzając plan prac, łatwiej nam będzie sprawować kontrolę nad kolejnymi etapami zleconymi ekipom remontowym. Dzieląc pracę na etapy, zminimalizujemy ryzyko usterek oraz nagłych, nieplanowanych wydatków.

Zebrane w planie prac wykończeniowych informacje pozwolą oszacować całkowity koszt wykończenia i aranżacji wnętrz. Ułatwi nam to także możliwość negocjowania cen i ustalania terminów z fachowcami, którzy zajmą się realizacją poszczególnych etapów.

Plan prac, co powinien zawierać?

Remont i finalne prace wykończeniowe wymagają sporządzenia planu prac, który ułatwi nam nadzór nad terminami, kosztami i kolejnością wykonywanych czynności. Układając taki harmonogram, powinniśmy szczegółowo zawrzeć w nim:

  • zadania, jakie powinny zostać wykonane,
  • terminy zakończenia każdego zlecenia,
  • wszelkie koszty związane z realizacją danego etapu.

Plan prac remontowo-wykończeniowych możemy ułożyć samodzielnie lub skorzystać z porad zaufanych projektantów. Ich doświadczenie i znajomość branży budowlanej nie tylko skrócą czas przygotowywania harmonogramu prac, ale też pozwolą stworzyć plan obejmujący wszelkie niezbędne czynności i oparty na realnych kosztach. Opinia projektanta będzie także pomocna na etapie gospodarowania przestrzenią oraz wyboru mebli i dekoracji do naszych wnętrz.

Urządzanie mieszkania krok po kroku

Wykończenie wnętrz możemy podzielić na cztery etapy. Pierwszy obejmuje wszelkie zmiany konstrukcyjne polegające, np. na stawianiu ścian działowych, doprowadzeniu dodatkowych przewodów elektrycznych czy wykonanie otworów na drzwi przesuwne. W zakresie tych prac znajdują się także wszelkie modulacje przy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Kolejną część  stanowi uzupełnianie ubytków w ścianach, równanie sufitów, gruntowanie ścian i tynkowanie wnęk i otworów okiennych oraz drzwiowych. Trzeci etap prac koncentruje się na podłogach. Obejmuje więc np. układanie płytek i paneli lub czyszczenie i lakierowanie parkietów. Ostatnie prace polegają na malowaniu, mocowaniu karniszy, osprzętu elektrycznego, grzejników i ustawianiu mebli. Dopiero teraz podłączamy sprzęty elektroniczne, zakładamy listwy przypodłogowe i rolety. Na samym końcu zajmujemy się też doborem dodatków, które dopełnią wystrój wnętrza i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here