Stalking

0
1394
Stalking

Szacuje się, że 1 na 6 kobiet doświadczyła prześladowania w swoim życiu. 66% kobiet i 44% mężczyzn była ofiarą stalkingu przez swojego obecnego lub byłego partnera. Co to jest stalking zatem?
Stalking odnosi się do powtarzającego się nękania lub groźnych zachowań osoby, takich jak podążanie za osobą, pojawianie się w domu lub miejscu pracy danej osoby, wykonywanie nękania telefonów, pozostawianie pisemnych wiadomości lub przedmiotów lub niszczenie mienia danej osoby.
Okazuje się, że każdy może być prześladowcą, tak jak każdy może być ofiarą prześladowania. Stalking to przestępstwo, które może dotknąć każdego, niezależnie od płci, rasy, orientacji seksualnej, statusu socjoekonomicznego, położenia geograficznego lub osobistych skojarzeń. Większość prześladowców to mężczyźni w średnim i młodym wieku z ponadprzeciętną inteligencją.
Niestety, nie ma jednego profilu psychologicznego ani behawioralnego prześladowców. Każdy stalker jest inny. To sprawia, że ​​praktycznie niemożliwe jest opracowanie jednej skutecznej strategii, którą można zastosować w każdej sytuacji. Istotne jest, aby prześladowane ofiary natychmiast zwracały się o poradę na policję.
Najbardziej rozpowszechniony typ prześladowania dotyczy jakiegoś wcześniejszego osobistego lub romantycznego związku między prześladowcą a ofiarą. Obejmuje to sprawy dotyczące przemocy domowej i związki, w których nie ma historii przemocy. W takich przypadkach prześladowcy próbują kontrolować każdy aspekt życia swoich ofiar.
Ofiara staje się źródłem poczucia własnej wartości stalkera, a utrata związku staje się największym lękiem prześladowcy. Ta dynamika sprawia, że ​​stalker jest niebezpieczny. Przypadki prześladowania, które wyłaniają się z sytuacji przemocy domowej, są jednak najbardziej śmiertelnym typem prześladowania.
Intruzje stają się coraz częstsze w miarę upływu czasu. Nękanie często nasila się na bezpośrednie lub pośrednie zagrożenia. Niestety, przypadki, które osiągają ten poziom, często kończą się przemocą.

http://www.normalsi.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProwincja
Następny artykułTransport w Unii Europejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here