Kredyt online bez bik – to taki, który możemy całkowicie wziąć przez internet, a nasze drobne przewinienia w postaci wpisu do Biura Informacji Kredytowej nie mają najmniejszego znaczenia.
Na polskim rynku w chwili obecnej jest bardzo dużo firm udzielających pożyczki osobą ze złym wpisem do BIKu, jak również wpis do Krajowego Rejestru Dłużników czy Biura Informacji Gospodarczej dla większości potencjalnych pożyczkodawców nie stanowi problemu.
Firmy pozabankowe, bo o nich tutaj mowa, prześcigają się w wymyślaniu udogodnień, aby pozyskać jak najwięcej klientów.
Ludzie chętnie korzystają z ich usług, nawet Ci, których BIK jest czysty, ponieważ pożyczkę taką otrzymują o wiele szybciej niż w banku.
Minusem jednak jest to, że oprocentowanie czy koszty pożyczki są znacznie większe niż te zaciągane w instytucjach bankowych.
Jednak jeśli zależy im na szybkich pieniądzach bez przekładania dokumentacji finansowej wybierają właśnie te.
1.Kto może otrzymać taką pożyczkę?
Otrzymać pożyczkę może, każdy obywatel Polski, który ukończył 18 lat, posiada dostęp do internetu, własne konto bankowe oraz telefon.
W niektórych przypadkach potrzebny jest także adres email.
2.Nad czym trzeba się zastanowić przed zaciągnięciem pożyczki?
Jeśli jest to nasza pierwsza taka pożyczka, należy przede wszystkim zapoznać się z ofertami jakie proponują różne firmy pożyczkowe, możemy też zasięgnąć opinii na różnych forach internetowych, jednak musimy pamiętać, że opinie tam wystawiane nie zawsze są zgodne z prawdą. W przypadku, gdy potencjalnemu pożyczkobiorcy „podwinie się noga” i nie był wstanie spłacić terminowo zobowiązania, zazwyczaj całą winą obwinia firmę stąd też zdarzają się i negatywne wpisy.
Dlatego należy zastanowić się czy damy radę spłacić terminowo pożyczkę oraz na jakie raty i okres kredytowania możemy się zgodzić.
3. Jak wziąć pożyczkę?
Kiedy wybierzemy już potencjalnego pożyczkodawcę musimy za pośrednictwem strony internetowej wypełnić formularz, podając nasze dane osobowe, dochody oraz numer rachunku bankowego do wypłaty środków czyli wszystko to co przy standardowym zaciąganiu jakiegokolwiek zobowiązania.
Następnie wybieramy kwotę jaką chcemy uzyskać i czas w którym chcemy ją spłacić.
Kolejny krok to przelew ze swojego banku (zazwyczaj jest to 1 zł), w celu potwierdzenia naszych danych osobowych.
Akceptacja bądź odrzucenie trwa prawie natychmiastowo a my otrzymujemy decyzję poprzez sms, kontakt telefoniczny lub mail.
Jeśli wniosek jest pozytywny pieniążki na koncie mamy tego samego dnia a czasami nawet po 15 minutach. Jeśli nie chcemy aby nasze pieniądze zostały przelane na rachunek bankowy, musimy wybrać firmę pożyczkową, która oferuje wysłanie pieniędzy za pomocą czeku GIRO.
Poprzez sms otrzymujemy kod z którym udajemy się na pocztę i po przedstawieniu dowodu tożsamości, pieniążki wypłacane nam są do rąk. Jeśli wybierzemy taką opcję firma pożyczkowa pobierze od nas opłatę w wysokości kilku złotych.
Harmonogram spłat otrzymamy mailowo bądź listownie.
Oczywiście był to przykład procedury z pewnych firm pożyczkowych, jak wiadomo każda dostępna na rynku posiada swoje zasady w udzielaniu zobowiązań.