Inspektor ruchu drogowego – jak nim zostać?

0
inspektor ruchu drogowego

Praca w służbach mundurowych nie należy do najłatwiejszych zadań. Pełnienie służby to naprawdę trudne i odpowiedzialne zajęcie. Sama rekrutacja jest już dla niektórych ciężkim orzechem do zgryzienia. Praca ta jest również bardzo wymagająca i pełna poświęceń. Nie raz przyjdzie nam zrezygnować z czegoś na rzecz pracy. Na to wszystko musimy być gotowi podczas podjęcia się pracy w służbie mundurowej. Te same zasady tyczą się policjantów, strażaków, straży granicznej, sił zbrojnych, straży miejskiej oraz inspektorów ruchu drogowego. Właśnie o tych ostatnich dzisiaj pomówimy. Jak zostać inspektorem ruchu drogowego? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-inspektorem-ruchu-drogowego/ 

Kto może zostać inspektorem transportu drogowego?

Wszystkie wymagania w stosunku do kandydatów na inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego określa artykuł 76 ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym. Takie same przepisy, obowiązują również policję, straż pożarną, straż miejską czy służbę graniczną. Według tej ustawy: 

„1. Inspektorem może być osoba, która:

1) posiada obywatelstwo polskie;
2) ma nienaganną opinię i nie była karana za przestępstwo umyślne;
3) legitymuje się świadectwem dojrzałości po zdanym egzaminie maturalnym;
4) posiada prawo jazdy co najmniej kategorii B;
5) ukończyła 25 lat oraz posiada wymagany stan zdrowotny;
6) złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin kwalifikacyjny.”

Żeby zostać inspektorem ruchu drogowego, musimy zakwalifikować się na kurs specjalistyczny dla służby kontroli transportu drogowego. Jest to kurs, który obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z tej dziedziny. Jest to niezbędny krok do rozpoczęcia pracy na tym stanowisku. Po kursie oczywiście czeka nas egzamin, który koniecznie musimy zdać, żeby przejść przez kolejne etapy.

Nabór kandydatów na stanowiska inspektorów ITD – jak wygląda?

Zarówno rekrutację jaki i nabór najlepiej jest sprawdzać na stronie Głównego Inspektora Ruchu Drogowego, czyli w skrócie GITD. To właśnie tam znajdują się wszystkie terminy, ale także i wzory dokumentów oraz wniosków, które musimy w kolejnych etapach złożyć samodzielnie. Proces rekrutacji kandydatów na inspektorów ITD to następujące etapy:

  • weryfikacja formalna ofert,
  • test wiedzy,
  • test kompetencyjny,
  • rozmowa kwalifikacyjna wraz z analizą ofert.

Po pozytywnym przejściu wszystkich etapów jesteśmy gotowi do pracy na sianowsku inspektora ITD. 

Zobacz też: http://www.30wtrampkach.pl/jak-wyglada-praca-kostiumologa/

Likwidacja barier architektonicznych w starym budownictwie

0
podjazd dla niepełnosprawnych

Nowoczesne budynki bardzo często projektowane są w sposób przyjazny osobom niepełnosprawnym, w starym budownictwie tego typu rozwiązania były jednak rzadkością. Mimo to, nawet wiekowe budynki można z powodzeniem dostosować do komfortowego poruszania się w nich osób na wózku inwalidzkim. Rozwiązaniem w tym zakresie są rampy i podjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Jak dostosować stary budynek do potrzeb niepełnosprawnych?

Różnice poziomów podłogi pomiędzy pomieszczeniami oraz wysokie zamontowane progi to norma w starszych budynkach. Bariery te można w łatwy sposób pokonać dzięki zastosowaniu ramp progowych gumowych. Nie muszą one być montowane na stałe, dzięki czemu sprawdzają się nie tylko w domach mieszkalnych, ale i w budynkach użyteczności publicznej. Szczególnie ważnym jest to, że prawidłowo dopasowana i szczelnie położona rampa doskonale spełnia swoje zadanie nawet bez stosowania kleju. Jako element przymocowany (położony) tymczasowo, nie stanowi też problemu dla konserwatora zabytków, który mógłby nie zgodzić się na jakiekolwiek, bardziej ingerujące w strukturę budynku modyfikacje zabytkowych wnętrz. Informacja ta jest szczególnie cenna dla właścicieli i zarządców tego typu obiektów, ze względu na powszechnie występujące w nich bariery architektoniczne pochodzące jeszcze z czasów, w których nikt nie uwzględniał potrzeb osób niepełnosprawnych.

rampy gumoweWarto zwrócić uwagę na fakt, że zastosowanie rampy progowej gumowej jest zarówno skutecznym jak i niedrogim sposobem na zlikwidowanie ograniczeń w poruszaniu się. Przy tym jest to rozwiązanie bezpieczne i trwałe – maksymalne obciążenie takich ramp to nawet 300 kg. Faktura ramp została dostosowana do spełnianych przez nie funkcji, dzięki czemu zapobiega ślizganiu się kół wózka inwalidzkiego. Warto podkreślić także łatwość montażu, który nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Po prostu dopasowujemy rampy do wysokości progu i układamy na podłożu. W razie potrzeby możemy przyciąć ją na odpowiednią długość. W większości przypadków rampy progowe gumowe można bezpiecznie użytkować bez konieczności użycia kleju, jeżeli jednak zależy nam na jak najbardziej stabilnym mocowaniu, możemy zakupić rampę w zestawie z taśmą dwustronna i za jej pomocą przykleić rampę do podłoża.

Uniwersalne rampy do różnego typu przeszkód

Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim nie muszą dziś rezygnować z aktywnego życia. Doskonałym sposobem na radzenie sobie z przeszkodami w miejscach nieprzystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych są przenośne rampy aluminiowe. Dostępne są zarówno wersje do stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Uniwersalność ramp polega na możliwości dopasowania ich do wysokości niemal każdego progu. Progowe rampy wewnętrzne posiadają regulację wysokości w zakresie od 3 do 7 cm. Pojedyncza rampa waży zaledwie 1,5 kg, a przy tym jej maksymalne obciążenie to nawet 300 kg. W razie potrzeby dostępne są także wersje wzmacniane, których obciążenie może wynosić aż 350 kg.

Doskonałym rozwiązaniem do stosowania na zewnątrz budynków są składane rampy, które z powodzeniem można przewozić w samochodzie. Są one oczywiście cięższe niż rampy wewnętrzne (od 8 do 27,5 kg), oferują jednak znaczne możliwości, takie jak pokonywanie kilku stopni schodów. Dobrym przykładem są rampy teleskopowe. Dwie szyny, które można umieścić w dowolnej odległości od siebie, posiadają zabezpieczoną krawędź zewnętrzną, uniemożliwiająca zsunięcie się kół wózka. Po złożeniu tego typu rampy bez problemu zmieścimy do bagażnika auta. Opcją jeszcze bardziej bezpieczną dla użytkownika jest rampa żebrowana. Jej atutem jest zapewnianie wyjątkowo dobrej przyczepności kół wózka. Jest dostępna w kilku rozmiarach i oczywiście składana.

Posiadanie ramp, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych w znacznej mierze wpływa na komfort osoby niepełnosprawnej. Po więcej szczegółów dostępnych rozwiązań zapraszamy na stronę https://www.mobilex.pl/blog/rampy-i-podjazdy-dla-niepelnosprawnych/

Problemy ogrodnicze

0
Problemy ogrodnicze

W każdym ogrodzie nadchodzi moment, gdy trzeba skosić trawnik. Wiosną, a szczególnie w kwietniu oraz maju trawy rosną jak szalone, nim się obejrzymy, a za tydzień, dwa znów należy powtórzyć znienawidzoną przez ludzi czynność. Cięcie trawy zaczyna się na przełomie marca/kwietnia, a kończy zazwyczaj we wrześniu lub nawet październiku, trwa więc dwa pełne sezony.

Zegarek męski na różne okazje

0
Zegarek męski na różne okazje

Stylowy lub designerski zegarek to dodatek, który stanowi świetne uzupełnienie męskiego wizerunku. Ważne, aby dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb oraz stylu. Idealny model musi spełniać nasze oczekiwania, być praktyczny i odpowiednio się prezentować.

Nowy rok szkolny

0
Nowy rok szkolny

Nowy rok szkolny niesie ze sobą wiele wyzwań zarówno tych intelektualnych dla wszystkich dzieci, czy też młodzieży uczęszczającej do szkoły, jak i tych finansowych dla ich rodziców. Dzieci wciągną się w wir najróżniejszy zadań. Zaczynając od lekcji matematyki, które są niezbyt lubiane, kończąc na zajęciach plastyki, które dzieci bardzo lubią. Zajęcia z plastyki są dla dzieci momentem, kiedy mogą dać upust swojemu artyzmowi. W czasie tych lekcji mogą się odstresować, rozwinąć plastycznie i jeśli będą przestrzegać zaleceń nauczyciela prowadzącego lekcje to mogą liczyć na dobrą ocenę.

Jaką lodówkę do zabudowy wybrać?

0
lodówka do zabudowy
fot. pexels.com

Lodówka to element niezbędny w każdym domu. To w niej przechowujemy większość produktów spożywczych, zwłaszcza tych, które wymagają określonych warunków temperaturowych. Lodówka, w zależności od naszych potrzeb, powinna być odpowiednio dobrana. Sprawdź, jaką lodówkę do zabudowy warto wybrać!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/lodowka-do-zabudowy-jak-wybrac-odpowiednia/

Lodówka

Lodówka to pomieszczenie, które ma określoną temperaturę działania chłodzącego. W lodówce możemy przechowywać wszystkie produkty, które wymagają niższych temperatur, a także są świeże. Lodówka może mieć zamrażalnik, ale nie musi.

Niektóre modele lodówek nie posiadają zamrażalnika lub posiadają miniaturowy model, który składa się z jednej półki. W zależności od naszych potrzeb również dobieramy rozmiar naszej lodówki. Niektóre osoby, które nie posiadają dużej rodziny, decydują się na mniejsze modele lodówek, które doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, a inne zaś preferują znacznie większe modele, które zapewnią im bardzo dużo miejsca.

W lodówce zazwyczaj znajdziemy płaskie półki, na których możemy przechowywać różne produkty, a także dedykowane do przechowywania butelek metalowe półki. Poza tym, na drzwiach lodówki znajdują się specjalne pojemniki lub półki, w których możemy trzymać podręczne produkty wymagające przebywania w chłodniejszym środowisku.

Lodówka do zabudowy

Lodówka do zabudowy to nie tylko zachowanie estetyki naszej aranżacji wnętrza kuchennego, ale również dyskretna forma jej ukrycia. Niektóre sprzęty, które są funkcjonalne, z zewnątrz wyglądają mało atrakcyjnie, więc niektórzy decydują się na to, by je schować pod odpowiednią zabudową.

Lodówki do zabudowy jednak są znacznie mniej pojemne niż modele wolnostojące. Niektóre z nich mogą nie zaspokoić naszych potrzeb, zwłaszcza przy wieloosobowej rodzinie. Dodatkowo lodówki do zabudowy pozbawiają nas przyjemności przyczepiania do nich magnesików, gdyż przez zabudowę nie da się stworzyć pola magnetycznego, na które reagują magnesy.

Przeczytaj też: http://www.30wtrampkach.pl/jaka-lodowke-turystyczna-kupic/

Obozy Łazy – dlaczego warto jechać?

0
Obozy Łazy

Cały czas zastanawiacie się właśnie nad tym konkretnym aspektem? Nie wiecie, czy posłać dzieci na obozy Łazy organizowane przez Kogis? Okazuje się, że pod wieloma względami może to być zaś naprawdę znakomita decyzja.

Dlaczego? Obozy Łazy między innymi są po prostu organizowane zgodnie z najwyższymi standardami. Trzeba zauważyć, że na stronie internetowej kogis.pl można tak naprawdę bez żadnego problemu zdecydować się na rozmaite opcje turystyczne. Warto podkreślić, że Kogis to podmiot zaś bardzo doświadczony. Działa już stosunkowo długo w ramach tej branży. Nieprzypadkowo opinie na jego temat są bardzo dobre. Ogólnie zainteresowane tym tematem osoby mogą zdecydować się na rozmaite warianty turystyczne. Tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy. Od razu warto podkreślić, że na tej stronie internetowej kogis.pl jest bardzo dużo opcji. W okresie zimowym bardzo popularne są obozy związane z tą porą roku kalendarzowego. Do wyboru są na przykład obozy narciarskie. Tak samo, jak łyżwiarskie lub snowboardowe. Co poza tym może być jeszcze swobodnie wybrane? To na przykład różnego rodzaju obozy letnie. Obozy Łazy na przykład są do Waszej dyspozycji. Zaraz przekonacie się, że tutaj opcji nie brakuje. Poza tym bez żadnego kłopotu można zdecydować się na rozmaite wycieczki szkolne. Są one popularne w trakcie trwania roku kalendarzowego. Okazuje się, że Kogis to taki podmiot, który oferuje rozmaite rozwiązania turystyczne – nie tylko biorąc pod uwagę nasz kraj, ale również państwa zagraniczne.

Co powoduje, że bez wątpienia warto zdecydować się na obozy zorganizowane przez Kogis? Warto zauważyć, że na stronie internetowej https://www.kogis.pl/lokalizacja/obozy-lazy/ możecie po prostu zdecydować się na różnego rodzaju opcje. Od razu bardzo łatwo można zaobserwować, że wyboru jest pod dostatkiem. Między innymi można zdecydować się na obozy dziennikarskie. Co jeszcze poza tym jest do wyboru? To również opcje artystyczne. Tak samo, jak kolonie musicalowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapisać swoje pociechy na obozy, gdzie motywem przewodnim są Gwiezdne Wojny. Podaliśmy tak naprawdę tylko kilka z przykładów. Warto bowiem zauważyć, że oferta jest zdecydowanie bardziej urozmaicona niż komukolwiek mogłoby wydawać się na samym początku. O czym jeszcze na pewno nie powinno się zapominać? Obozy zorganizowane przez Kogis są naprawdę bardzo urozmaicone. Oczywiście, główny temat to motyw przewodnim. Poza tym organizowane są różnego rodzaju gry oraz konkursy. Nie brakuje zabaw. Oczywiście, wszystko odbywa się w duchu dobrej, zdrowej rywalizacji. Czym jeszcze charakteryzują się obozy Łazy, które można bez żadnego problemu znaleźć na stronie internetowej kogis.pl? Nie brakuje imprez integracyjnych. To sposób na to, by na przykład zapoznać się lepiej z wychowawcami oraz przede wszystkim z innymi rówieśnikami, którzy mają po prostu podobne zainteresowania.

Rodzice mogą być natomiast pewni, że obozy Łazy zorganizowane przez Kogis są całkowicie bezpieczne. Ta sprawa jest natomiast zapewniona poprzez rozmaite kwestie. Jakie konkretnie? Warto podkreślić, że tego typu kolonie są w odpowiednim terminie zgłoszone do kuratorium. Fachowcy z Kogis bardzo dbają o ten aspekt. Robią to tak naprawdę ze wszystkimi organizowanym przez siebie wydarzeniami turystycznymi. Specjaliści zatroszczyli się o kwestie związane z zakwaterowaniem. Nie inaczej jest biorąc pod uwagę wyżywienie. Posiłki są przygotowywane przez dobrej jakości specjalistów. Są to kucharze, którzy mają naprawdę bardzo dobre podejście do swojego zawodu. Gotują zdrowo oraz smacznie. Oczywiście bez żadnego problemu można zgłaszać rozmaite kwestie dotyczące diet. Wasze pociechy nie jedzą produktów zawierających laktozę? W takiej sytuacji tego typu sprawy powinny być zgłoszone. Potem będą natomiast uwzględniane w trakcie wydawania posiłków. Poza tym 24 godziny na dobę nad bezpieczeństwem pociechy czuwają eksperci. To wychowawcy, którzy posiadają odpowiednie umiejętności. Między innymi takie osoby ukończyły po prostu odpowiednie studia. Poza tym nie spoczywają na laurach. Zależy im na tym, aby regularnie poprawiać własne kwalifikacje odnoszące się do tego konkretnego tematu. Na dodatek w trakcie zajęć korzysta się wyłącznie z certyfikowanego sprzętu. Rodzice mogą być zatem pewni, że obozy Łazy organizowane przez Kogis są w 100% bezpieczne. Dodatkowo można też liczyć na rzeczywiście bardzo atrakcyjne warunki finansowe, o czym również nie powinno się w ogóle zapominać…

Zasada projektowania ubrań – praca projektanta odzieży

0
projektantka mody

Podstawowym zajęciem należącym do projektanta odzieży jest przede wszystkim opracowanie projektów ubrań. Kieruje się on głównie specjalistycznymi zasadami, wynikającymi z profesjonalizmu zawodowego. Zasady te dopinają wszystko na ostatni guzik oraz sprawiają, że powstałe z nich inspiracją są nie tylko stylowe, ale również odpowiednio dopasowane. Jak wygląda praca projektanta odzieży od kuchni? Koniecznie sprawdź!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/projektant-odziezy-i-zasady-projektowania-ubran/

Projektant odzieży oraz zasady projektowania ubrań

Jest to prawda, że osoba zajmująca się projektowaniem odzieży jest poniekąd artystą, który tworzy dzieła w swoim zawodzie. Muszą być one nie tylko piękne, ale również praktyczne. Dlatego tak ważne w jego pracy jest to, aby najpierw poznał człowieka, dla którego wykonuje ubranie. Dzięki temu, będzie w stanie wykonać ubranie dopasowane do płci, wieku, a także rozmiarów ciała danej osoby. W niektórych przypadkach projektant posiada swój target, w którym się trudni. 

Uroda jest warta podkreślenia

Uroda człowieka, a w zasadzie jej typ odgrywa zasadniczą rolę w etapie projektowania odzieży. W ramach urody wyróżnia się zasadniczo cztery typy i trzy podtypy. Projektanci odzieży z odpowiednim wykształceniem znają wszystkie typy oraz wiedzą, w jaki sposób dopasować je do danego charakteru kolorem, materiałem, a także krojem. 

Dobry rysunek to podstawa projektu 

Projektant odzieży na etapie swojej edukacji dowiaduję się, jak bardzo drobiazgowo rozliczany jest z rysunku. W pracy takie osoby nie ma miejsca na niedbałość czy brak precyzji. To właśnie na jej podstawie bazuje wykonawca, który każdy centymetr materiału musi wymierzyć tak, aby precyzyjnie uszyć całą kolekcję.

Coś więcej niż zwykłe ubranie

Dla niektórych odzież jest czymś więcej, niż tylko zakładanym na siebie materiałem. Przez ubrania możemy opisywać siebie oraz swój charakter. Projektant odzieży nie jest jedynie rzemieślnikiem, ale również artystą tworzącym piękne dzieła. Taka osoba dobrze wie, których materiałów używać oraz jak dobrać odpowiednie faktury i kroję. Ubiór dla niektórych jest bardzo ważny w życiu. Niektórzy przez ubiór mogą poczuć się bardziej pewni siebie. Znane jest powiedzenie: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Można je rozumieć tak, że to jak się ubieramy, kreuje nasze wewnętrzne „ja”. 

Zobacz też: http://www.30wtrampkach.pl/projektowanie-firmowego-logo-u-grafika/

Inwestycje w nieruchomości – plusy i minusy

0
Inwestycje w nieruchomości - plusy i minusy

Ten, kto chce zainwestować w nieruchomości na sprzedaż Ostrowiec Świętokrzyski, zazwyczaj ma już jakiś plan i wie, do czego są mu one potrzebne. Cele bywają bardzo różne. Inwestycja zazwyczaj ma przynieść korzyści finansowe, a tak się właśnie stanie, jeżeli zdobyta nieruchomość zostanie później sprzedana za wyższą cenę niż ta, za którą została kupiona. Niby same plusy, ale jednak jest tu pewien haczyk. Inwestowanie w nieruchomości, podobnie jak każda inna inwestycja, ma też swoje wady, o których warto wiedzieć.

Jak pomóc dzieciom alkoholików?

0
Jak pomóc dzieciom alkoholików

Dzieciom alkoholików nie jest łatwo. Ich dzieciństwo nie jest usłane różami. Pojawia się wiele problemów związanych z wychowaniem, dzieci nie otrzymują wzorców od ich rodziców. Są często świadkami nieprzyjemnych sytuacji oraz przemocy, nie wiedzą czym jest poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. Niestety w domu, gdzie nadużywany jest alkohol. Dzieci są spychane na drugi plan.

Jak można pomóc dzieciom alkoholików?
KONIECZNIE przeczytaj ten artykuł do końca.

1.Poświęcenie uwagi

Bardzo ważne jest, by takiemu dziecku poświęcać szczególną uwagę. Nie może on liczyć na nią w domu więc szczególnie doceni ją poza miejscem zamieszkania. Nie można jednak przesadzać. Musi być to proces naturalny.

  1. Pochwal i doceń

Poświęcanie uwagi powinno być związane szczególnie z pochwałami, gdy dziecko na to zasługuje. Doceniajmy jego starania, pokazujmy, że jest wartościowe.

  1. Pomagajmy budować wzorce

W domu alkoholików nie można budować prawidłowych wzorców, dlatego starajmy się, aby dziecko z takiego domu przejęło je w innym otoczeniu. Pokazujmy, że świat nie jest zły, a ma wiele ciekawego do zaoferowania.

  1. Pokazujmy, że przyszłość nie musi być szara

Możemy uświadamiać dzieciom alkoholików, że nie muszą powtarzać losu i zachowań swoich rodziców. Mogą budować swój świat, wolny od nałogów i negatywnych emocji. Bardzo ważne jest w tym procesie budowanie świadomości poczucia własne wartości.

  1. Zawiadommy odpowiednie organy

Gdy sytuacja zaczyna się robić poważna i zauważamy przykładowo ślady przemocy, powinniśmy jak najszybciej reagować. Może być to zarówno przemoc psychiczna jak i fizyczna. Jest wiele organów w tym państwowych, które umożliwiają pomoc takim osobom. Nie pozwólmy, by doszło do tragedii i nie przechodźmy obojętnie wobec nieszczęścia innych, szczególnie tych najmłodszych i bezbronnych.

Pokażmy dzieciom alkoholików, że są one wspaniałe, mogą wiele osiągnąć i być wartościowymi ludźmi.

Jeśli znasz kogoś z problemem alkoholowym, pomóż mu! Przekaż informację o ośrodku https://uzaleznienia-terapia.pl/

ZOBACZ TEŻ